Matryce do tłoczenia

Ciągły rozwój technologii przemysłowych pozwala na coraz efektywniejsze tworzenie nawet skomplikowanych wyrobów. Do podstawowych metod obróbki różnorodnych tworzyw należy zaś tłoczenie, które wymaga zastosowania wysokojakościowych komponentów. W ofercie pracowni GRAVEN można więc znaleźć szeroki wybór matryc do tłoczenia, które wykorzystuje się w codziennej działalności zróżnicowanych przedsiębiorstw, funkcjonujących w odmiennych sektorach przemysłu.

Czym jest matryca do tłoczenia?

Matryce do tłoczenia stanowią podstawowy element każdego tłocznika. Pozwalają na efektywne zaginanie lub wykonywanie wgłębień w różnorodnych materiałach w celu realizacji założonego projektu. Matryce zapewniają dużą dowolność w projektowaniu kształtów wyrobów, w tym także tych niestandardowych, a przy tym — zależnie od wybranego wariantu — nadają się do obróbki odmiennych tworzyw.

Wszechstronne matryce do tłoczenia z oferty GRAVEN

W naszej ofercie można więc znaleźć matryce do tłoczenia metalu, papieru, ale nie tylko. Sprawdzają się one do produkcji najróżniejszych wyrobów, od materiałów reklamowych, przez kartki ozdobne, po komponenty wykorzystywane w branży motoryzacyjnej. Gwarantują doskonały efekt zarówno pod względem jakości, jak i estetyki, pozwalając na tworzenie niepowtarzalnych wzorów.

Matryce do tłoczenia: zastosowania przemysłowe

Wykonywane na zamówienie matryce do tłoczenia znajdują szerokie zastosowania w wielu gałęziach przemysłu. Przygotowywane przy wykorzystaniu obróbki CNC odznaczają się najwyższym poziomem precyzji produkcji, dzięki czemu można wykorzystywać je w licznych, wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych. Z matryc chętnie korzysta branża samochodowa, AGD, elektryczna oraz firmy specjalizujące się w usługowej obróbce metalu.

Wzorniki do tłoczenia pozwalają na dokładne obrabianie materiału, a zarazem umożliwiają uzyskanie wysokiego poziomu powtarzalności. W ten sposób wszystkie wyprodukowane elementy zachowują identyczne parametry, co znacznie zmniejsza ryzyko błędu oraz powodowanych przez nie kosztów. Co istotne, matryce najczęściej wykorzystywane są do tłoczenia tworzyw o mniejszej grubości, dlatego nierzadko znajdują zastosowanie w introligatorstwie. Głównym celem takiej obróbki pozostaje uszlachetnienie wydruku, na przykład w obrębie kartonu.

Wysokiej jakości matryce do tłoczenia w ofercie firmy GRAVEN

Pracownia grawerska GRAVEN specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości elementów metalowych, w tym matryc do tłoczenia. W codziennej działalności wykorzystujemy najnowsze urządzenia do obróbki skrawaniem CNC, które pozwalają na tworzenie najbardziej skomplikowanych wzorów i kształtów przy zachowaniu precyzji oraz powtarzalności. W ofercie dostępne są matryce do tłoczenia, które dopasujemy do indywidualnych potrzeb konkretnego zakładu przemysłowego. Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów współpracy!

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Just start searching...

Utwórz konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło